Príprava a charakteristika čajov

Príprava čaju:

Super detox

Bylinnú zmes (1 polievkovú lyžicu) vložíme do 1 litra vody, privedieme k varu a necháme variť 3-5 min. Po dovarení necháme čaj prikrytý 10 min. lúhovať. Vylúhovaný čaj precedíme do termosky a pijeme tri krát denne 3 dcl, alebo 5 krát denne 2 dcl.

Odporúčam čaj piť počas celého dňa, cca 30 min. pred každým jedlom. Jeden liter sa rozdelí najmenej na 2 až 5 dávok, podľa toho, koľko krát jete. Napr. 2x 0,5 l, 3x 3dcl, 5x 2dcl.  Čaj sa pije 20 min. pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle.

Použitie gemoterapiedávkovanie. Jedna kvapka na kg telesnej hmotnosti. Dávka sa rozdelí na tri časti – ráno, obed, večer. Napr. pri hmotnosti 70 kg 3x25kvapiek. Vždy 20 min. pred pitím čaju Super detox.

Upozornenie:

Vždy je vhodné množstvo zmesi upraviť podľa toho, aký silný účinok má na Vás čaj. Ak je určená dávka pre Vás chuťovo silná, znížte ju na polovicu. Pri akejkoľvek reakcii stačí pitie čaju prerušiť na dva dni, potom dávku znížiť na polovicu a pokračovať v pití. Ak by ste mali aj naďalej problémy, asi ste na niektorú z bylín alergický. Prerušte pitie čaju alebo ma kontaktujte e-mailom.

čaj

Pečeň detox

Čaj v rámci terapie:

Po prípravnej očiste Super detoxom nasleduje očista pečene a žlčníka. Táto v postupe druhá čajová zmes Vám okrem očisty pečene môže vylepšiť trávenie. Čaj nie je vhodný, ak trpíte zakyslením alebo zápchou. V tomto prípade je vhodné po čaji Super detox piť čaj Kyseliny detox, detoxikáciu prerušiť a venovať sa najskôr úprave ph v krvi. Odkysleniu organizmu sa venujem v samostatnej časti detoxikácie.

Zloženie: repík lekársky, artičoka zeleninová, čakanka obyčajná, benedikt lekársky, boldovník list, nechtík lekársky, mäta pieporná, slamiha piesočná, pestrec mariánsky

Príprava do termosky:

Bylinnú zmes vložíme do 1 litra vody, privedieme k varu a necháme krátko povariť cca 1 min. Po dovarení necháme čaj prikrytý 10 min. lúhovať. Vylúhovaný čaj precedíme do termosky a pijeme tri krát denne 3 dcl, alebo 5 krát denne 2 dcl. 20 min pred jedlom alebo hodinu po jedle.
1 polievková lyžica do 100 kg

Vždy je vhodné množstvo zmesi upraviť podľa toho, aký silný účinok má na Vás čaj.

Samostatné pitie čaju:

Každý organizmus dnes v podstate podstupuje chemoterapiu a ožarovanie. To sa prejavuje hlavne zníženou imunitou, stratou energie a nervovými poruchami. Rôzne druhy žiarení, plastové obaly, geneticky upravované a chemicky živené potraviny, znehodnotená voda, vzduch, zanášajú naše telo nadmerným množstvom chemických látok. Prostredníctvom detoxikácie pečene pomôžete svojmu telu zbaviť sa chemických látok, za čo sa Vám telo odmení prívalom energie.

Pri chronických problémoch s pečeňou odporúčam Čaj Pečeň detox kombinovať s tinktúrou Pýr a s gemoterapiou Borievka a Rozmarína, prípadne prášok z Plavúňa výtrusy a Pestreca Mariánskeho.

Obličky detox

Čaj v rámci terapie:

Ako tretí z čajov sa pije čaj Obličky detox. Podpora činnosti obličiek je veľmi dôležitá. Obličky, okrem toho, že odvádzajú z tela odpadové látky, ovplyvňujú aj činnosť ciev, srdca, lymfatických ciest, kostí, minerálové hospodárstvo. Táto bylinná zmes môže byť účinne nápomocná pri riešení problémov s obličkami.

Zloženie:

trubkovec, zlatobyľ obyčajný, breza, vres obyčajný, praslička, petržlen vňať.
Príprava rovnako ako pri čaji Pečeň detox.

Samostatné pitie čaju:

Podporou činnosti obličiek pomôžeme nášmu telu zbaviť sa odpadových látok. Podpora činnosti obličiek môže riešiť problémy s opuchmi, zavodnením, kosťami, lymfatickými cestami, vysokým krvným tlakom a srdcovo-cievnym systémom.

Pri chronických problémoch s obličkami je vhodné po dokončení terapie podporovať aj činnosť pečene čajom Pečeň detox. Podporná terapia pri detoxikácii obličiek je tinktúra trubkovec, gemoterapia breza, jaseň a borievka.

Na posilnenie vyčerpaného organizmu pri dlhodobých ochoreniach alebo operáciách používam čaj Imunita up v kombinácii s čajom Herkules. V prípadoch, keď si neviete poradiť sám alebo nemáte s bylinnou liečbou žiadne skúsenosti, objednajte sa na konzultáciu a detoxikáciu a liečbu upravíme priamo na Vás.

Črevá detox

Čaj v rámci terapie:

Po očiste pečene a obličiek prechádzame na čaj Črevá detox, ktorý môže pozitívne ovplyvniť očistu čriev a sliznice tráviacej sústavy. Zmes vytvára možnosť, aby sa v čreve vytvorila správna črevná mikroflóra. Tým sa následne môže podporiť činnosť imunitného systému. Odporúčam doplniť vlákninu a probiotiká v strave.

Zloženie: nátržník husí, repík lekársky, fenikel obyčajný, harmanček, ľan siaty, koreň ibiša, baza čierna kvet, slez lesný list aj kvet, čučoriedka plod.

Príprava do termosky:

Bylinnú zmes vložíme do 1 litra studenej vody a necháme min. dve hodiny lúhovať, následne nevaríme, iba privedieme k varu. Najlepšie je nechať zmes lúhovať cez noc. Večer dáte do litra studenej vody lyžicu zmesi a ráno privediete k varu, nevaríte. Po odstavení necháme čaj prikrytý 10 min. lúhovať. Vylúhovaný čaj precedíme do termosky a pijeme tri krát denne 3 dcl, alebo 5 krát denne 2 dcl 30 min. pred jedlom.

1 polievková lyžica do 100 kg
2 lyžice nad 100 kg

Samostatné pitie čaju:

Detoxikácia čriev môže liečiť nielen črevá, ale aj celý tráviaci trakt. Dokonca by mohla byť vhodná ako podporná liečba pri problémoch so žalúdkom, dvanástnikom, zlatou žilou a pľúcami. Zloženie čaju Črevá detox obaľuje črevá slizovými a hojivými látkami, posilňuje sa slizničná imunita a dokonca sa môže vylepšiť aj črevná mikroflóra, peristatika a vylučovanie.

Pri chronických a vážnych problémoch s črevami odporúčam detoxikáciu doplniť o prášok z drveného ľanu, o gemoterapiu Brusnica a Orech, prípadne aj o prášok alebo šťavu z Aloe, stravu obohatiť o vlákninu a probiotiká.

Čaj na podporu imunity

a detoxikačných procesov

Imunita-up

Čaj v rámci terapie:

Imunitný systém spolu s lymfatickým a detoxikačným systémom bojuje proti všetkým votrelcom, ktorí ohrozujú zdravie nášho organizmu. Tento čaj celkovo harmonizuje účinok detoxikácie Fyto-detoxpodporuje organizmus k naštartovaniu vlastných obranných síl. Čaj Imunita-up je zložený z bylín, ktoré harmonicky podporujú imunitný a súčasne aj detoxikačný systém. Niekedy sa používa súčasne s detoxikačnými čajmi a to v prípade, ak od začiatku vieme, že počas detoxikácie treba naštartovať súčasne aj obranné sily organizmu. V bežnej terapii Fytodetox sa používa súčasne iba s čajom Lymfa detox alebo ako posledný harmonizačný čaj, ktorý vlastne zharmonizuje účinky terapie.

Príprava:

Dve čajové lyžičky zmesi vložíme do 0,5 litra vody, privedieme k varu a necháme povariť cca 5 až 10 min. na jemnom ohni. Po dovarení necháme čaj prikrytý 10 min. lúhovať. Vylúhovaný čaj precedíme do termosky a pijeme 2 krát denne 3 dcl. 20 min. pred jedlom alebo hodinu po jedle.

Kontraindikácie:

Čaje nie sú veľmi vhodné pre deti do 12 rokov. Deti nepotrebujú detoxikovať. Tiež tehotné a dojčiace matky by sa mali detoxikácii radšej vyhnúť. Vždy je vhodné množstvo zmesi upraviť podľa toho, aký silný účinok má na Vás čaj. Ak je určená dávka pre Vás silná, znížte ju na polovicu. Pri akejkoľvek reakcii stačí pitie čaju prerušiť na dva dni, potom dávku znížiť na polovicu a pokračovať v pití. Ak by ste mali aj naďalej problémy, asi ste na niektorú z bylín alergický. Prerušte pitie čaju alebo ma kontaktujte e-mailom.

Samostatné pitie čaju:

Jeho výnimočné zloženie podporuje činnosť imunitného systému a súčasne podporuje detoxikačný proces organizmu. Detoxikovanie organizmu a súčasne podpora imunity má výrazný vplyv na vylepšenie všetkých procesov v tele. Detoxikácia a podpora imunity je dôležitým doplnkom pri každej terapii.

Zloženie:

Wilcacora, Lapacho, Astragalus, Echinacea koreň

Antiparazitálna terapia

Fytodetox – trio

Pri onkologických a imunitných ochoreniach je vhodné aspoň raz ročne podstúpiť okrem komplexnej detoxikácie, odkyslenia organizmu a podpory imunity aj očistnú kúru parazity, kovy, plesne. Práve antiparazitálna terapia Fytodetox – trio môže byť pre Vás riešením mnohých zdravotných problémov.

Kovy detox

Po očiste čajom Super detox je telo pripravené na to, aby sa v ďalšom detoxikačnom kroku samo začalo zbavovať ťažkých kovov, ktoré sú príčinou mnohých chronických a nediagnostikovateľných ochorení.

Zloženie:

Wilcacora, sladké drievko, skorocel, ľubovník, pýr, olej z černušky siatej, liečivá huba reishi, leskokôrka obyčajná.

Parazity detox

Po vyčistení tela od kovov, ako druhý ozdravný krok je očista tela od parazitov. Parazity v premnoženom stave hlavne komplikujú liečenie rôznych ochorení, zhoršujú chronické ochorenia a bránia imunitnému systému naplno rozvinúť svoje sily.
Imunita skrátka musí bojovať na viacerých frontoch. Telo je relatívne zdravé, človek sa ale cíti sústavne vyčerpaný a ťažko sa regeneruje aj po menšej záťaži. Pritom všetky testy má v poriadku.

Zloženie:

Klinčeky, palina siata, krasovlas, rimbaba, ruta, orech list oplodie, orech čierny, krušina jelšová prášok, dyňové semiačka, uhorkové semiačka, liečivá huba Agarikon, Verpánik lekársky

Plesne detox

Ako tretí krok je postupné zbavenie sa premnožených plesní. Plesne, ak sú premnožené, spôsobujú infekcie povrchové, tak i vnútorné (orgánové), napr. respiračné infekcie, alergická nádcha či astma. Produkujú látky, tzv. mykotoxíny, ktoré sú toxické, karcinogénne a sú silnými alergénmi. Kovy, parazity a znížená imunita dáva priestor k masívnemu rozmnoženiu plesní. Cesta, ako sa ich zbaviť, nie je jednoduchá. Dlhodobý výskyt plesní môže výrazne poškodzovať naše zdravie, obzvlášť nebezpečný potom môže byť pre ľudí s narušeným imunitným systémom a pre alergikov. Detoxikačné trio si ale dokáže poradiť aj s plesňami.

Zloženie:

Vodilka kanadská, Jalovec, Kručinka, Benedikt, Astragalus.

Varí sa v suchom bielom víne, do čaju môžete dať malú lyžičku bio vinného octu. Ako dobrý doplnok je propolis 3×20 kvapiek plus huba colorius versicolor, trúdnikovec pestrý.