Prírodná terapia

FytoDetox

Som bylinkár Tony. Počas dvadsaťročnej praxe som vytvoril receptúry detoxikačných a liečivých bylinných zmesí, ktoré s úspechom používam už viac rokov.

Fyto-detox je účinná detoxikačná terapia, ktorá spája fytoterapiu s gemoterapiou.

Pitím bylinných čajov so súčasným užívaním gemoterapeutických prípravkov sa detoxikácia fytodetox stáva účinným spôsobom ako vylepšiť činnosť všetkých orgánov a energetické toky organizmu.

Zloženie detoxikačných zmesí som počas praxe vylepšoval tak, aby špecificky riešili potreby odpadom zaneseného organizmu a zároveň pôsobili terapeuticky. Detoxikácia prebieha jemne a komplexne. Očista bylinnými zmesami je overená a s úspechom vyskúšaná mojimi klientmi a dvadsaťročnou bylinárskou praxou.

Bylinná detoxikácia čajom Super detox

je pre telo prirodzený spôsob ako zlepšiť celkové fungovanie organizmu.

Dnes sa väčšina z nás prejedá, jeme nekvalitnú stravu a súčasne máme málo pohybu na čerstvom vzduchu. Náš detoxikačný systém je preto spomalený. Všetký očistné mechanizmy sú tak trochu v polospánku. Tento stav je z veľkej časti zodpovedný za únavu, zlú náladu, oslabenú imunitu a mnohé z civilizačných ochorení. Riešením ako podporiť detoxikačný proces a a vyhnúť sa tak  mnohým civilizačným problémom môže byť čaj Super detox, prípadne komplexná očista Fytodetox terapia.

detox

Prečo práve čaj Super detox

Super detox je univerzálny detoxikačný čaj, ktorý podporuje činnosť metabolizmu, pečene a obličiek. Pomáha odvádzať z tela jedovaté šťavy, toxíny a usadeniny. Byliny, nachádzajúce sa v zmesi, očisťujú telo, súčasne pôsobia liečivo a podporujú všetky jeho činnosti. Tento čaj úplne postačuje ak sa jedná o bežné zanesenie organizmu.

Kedy je potrebné detoxikovať čajom Super detox

Okrem prechodných ročných období je vhodné detoxikovať vždy keď sa necítite úplne zdravý. Preto aj pri najmenších náznakoch zhoršenia zdravotného stavu je vhodné pomôcť svojmu telu detoxikáciou čajom Super detox. Dobrou diagnostikou je Váš jazyk. Kto má jazyk potiahnutý bielym, žltým, či dokonca hnedým povlakom, ten by mal určite podstúpiť detoxikáciu. Krátkodobou, trojtýždňovou detoxikáciou čajom Super detox, prípadne doplnenou o gemoterapiu breza, buk a dub môžete predchádzať vzniku vážnejších ochorení. Prípadne ochorenie ľahšie a rýchlejšie prekonať.

Moje odporúčanie

Samostatné pitie čaju Super detox odporúčam všetkým, ktorí s detoxikáciou nemajú skúsenosti a chcú jednoduchým spôsobom podporiť činnosť organizmu. Tento čaj je schopný vyčistiť váš organizmus aj samostatne. Gemoterapia iba posilňuje a urýchľuje špecificky jeho účinky.
Zloženie: žihľava dvojdomá list, púpava koreň, lopúch koreň, čakanka koreň, krušina jelšová kôra, pýr plazivý, fialka trojfarebná, orech list.

Fytodetox – komplex terapia: Ako na to?

V terapii sa prípravný čaj Super detox pije 3 týždne. Potom prejdete podľa potreby na čaj Pečeň detox alebo Obličky detox. Každý z čajov 3 týždne, a to 5 dní a dva dni prestávka. Medzi jednotlivými čajmi je odporúčaná 3 dňová prestávka. Prestávku si môžete prípadne podľa potreby predĺžiť na 5, ale maximálne na 7 dní.

Kombinácia čaju Super detox a gemoterapie

Gemoterapia v kombinácii s čajom Super detox vzájomne posilňuje detoxikačný účinok, ktorý môžeme špecificky viac zamerať na terapiu. Tieto liehoglycerínové tinktúry sú vhodnými terapeutickými pomocníkmi aj v komplexnej fyto-detox terapii.

Gemo Breza sa používa v kombinácii s čajom Super detox keď nám ide o klasickú detoxikáciu. Breza účinne dopĺňa čaj Super detox.
Gemo buk v kombinácii so Super detoxom používam tam, kde treba výraznejšie podporiť detoxikačné procesy v organizme. Jedná sa o tukové nádory, rôzne opuchy, kalcifikované kĺby, stavce, výrastky. Je to rýchlejšia, ale aj razantnejšia detoxikácia.
Gemo Dub používam všade tam, kde je detoxikáciu už v začiatku vhodné podporiť pri rôznych zápalových procesoch.

Kde všade pomáha detoxikácia

Prevencia a detoxikácia

Pravidelná detoxikácia môže pôsobiť ako prevencia proti civilizačným ochoreniam. Z mojej praxe viem, že tí, ktorí sa viac krát počas roka očisťovali detoxikačným čajmi a postupmi, vylepšili svoj celkový zdravotný stav.

Jarná detoxikácia

V prechodných ročných obdobiach je detoxikácia pre telo najdôležitejšia a zároveň najúčinnejšia. V našich klimatických podmienkach je to hlavne jarná detoxikácia. S jarnou detoxikáciou je najlepšie začať približne koncom februára alebo marca.

Odporúča sa dodržiavať čas cirkevného pôstu, ale nie je to pravidlo. Dĺžka jarnej detoxikácie závisí od toho, ako veľmi máte zanesený organizmus, cca 4 až 8 týždňov.

Detoxikácia a lieky

Po dlhodobom braní akýchkoľvek liekov je Vaše črevo, pečeň a imunitný systém značne poškodený. Počas liečby je vhodné ochraňovať organizmus čajom Pečeň a Črevá detox. Následne, po ukončení liečby je potrebné očistiť a zharmonizovať organizmus detoxikáciou.

Detoxikácia a onkologické ochorenia

Detoxikácia by mohla byť vhodná pri každom druhu onkologických ochorení. Dokonca je po komplexnej detoxikácií vhodné krátkodobo detoxikovať každé tri mesiace a celoročne podporovať imunitný systém. Samozrejme, pod dohľadom lekára, alebo výživového poradcu, ktorý rozumie danej problematike. Pri akomkoľvek onkologickom ochorení odporúčam navštíviť odborníka na výživu. Každé ochorenie si vyžaduje inú formu úpravy stravovania. Prípadne, aj iný detoxikačný program.
Vhodná doplnková terapia pri liečbe onkologických ochorení je detoxikácia a podpora imunity s detoxikačným onko balíčkom.
Ak vám bolo diagnostikované onkologické ochorenie, príďte sa poradiť ako kombinovať klasickú liečbu s prírodnými terapiami.

Detoxikácia a podpora imunity

Očista organizmu by podľa najnovších štúdii mohla pomáhať aktivovať imunitný systém. Čisté telo dáva imunitnému systému viac síl a možností bojovať s rôznymi baktériami, hubami, infekciami a vírusmi. Imunitný systém má pravdepodobne v čistom tele možnosť využiť všetky svoje zbrane. Detoxikačné zmesi v kombinácii s gemoterapiu boli vytvorené tak, aby okrem detoxikácie pomáhali podporovať činnosť imunitného systému, podporovali činnosť sleziny, trávenia, lymfatických ciest, tenkého a hrubého čreva. Celoročná podpora imunitného systému sa hlavne odporúča pri chronických a onkologických ochoreniach. Ak trpíte imunitným ochorením, alebo máte iba oslabenú imunitu, pred detoxikáciou sa príďte radšej poradiť. Nie pri všetkých ochoreniach imunitného systému je vhodná detoxikácia.

Alergia a detoxikácia

Detoxikácia je jedna z možností ako znížiť alergické prejavy, prípadne ich úplne odstrániť. Alergia sa môže prejavovať rôznymi spôsobmi. Zdurením slizníc, slzením, kýchaním, zhoršeným dýchaním, zmenami na koži. Mnohé alergické reakcie sú skryté a prejavujú sa pomaly a postupne ako hnačky, plynatosť, zhoršené trávenie, únava, náchylnosť na prechladnutie, zimomravosť, nadmerné potenie. Vyčistením organizmu bylinnou detoxikáciou môžete účinne podporiť liečbu všetkých alergických prejavov.
Ak trpíte skrytou, alebo prejavenou alergiou a chceli by ste ako podpornú terapiu vyskúšať detoxikáciu, vyskúšajte naše detoxikačné čaje. Prípadne sa príďte poradiť.

Fytodetox – komplex terapia…      ako na to…

V terapii sa prípravný čaj Super detox pije 3 týždne. Potom prejdete podľa potreby na čaj Pečeň detox alebo Obličky detox. Každý z čajov 3 týždne, a to 5 dní a dva dni prestávka. Medzi jednotlivými čajmi je odporúčaná 3 dňová prestávka. Prestávku si môžete prípadne podľa potreby predĺžiť na 5, ale maximálne na 7 dní.